Adobe Certified Expert

Jak uzyskać tytuł ACE?

Jak uzyskać tytuł Adobe Certified Expert ACE?

Aby uzyskać tytuł Adobe Certified Expert konieczne jest pozytywne zaliczenie konkretnego egzaminu. W chwili, gdy zależy nam na certyfikacji dotyczącej programu Adobe Photoshop oczywistym jest fakt, że musimy zdać egzamin dotyczący tej właśnie aplikacji.

Podobnie wygląda sprawa pozostałych egzaminów. Adobe daje nam możliwość uzyskania tytułu Adobe Certified Expert dla niemal każdego ze swoich programów.

Jak wygląda egzamin Adobe Certified Expert ACE?

Egzamin to wyłącznie test wyboru i nie ma żadnej części praktycznej. Naszym zadaniem jest uzyskać minimalny próg poprawności odpowiedzi na poziomie pomiędzy 65-80% w zależności od konkretnego testu. Sam egzamin dostępny jest zawsze w języku angielskim, a niekiedy także w kilku popularnych językach zachodnioeuropejskich. Nie mam możliwości by przystąpić do wybranego egzaminu w języku polskim.

Jak trudny jest egzamin Adobe Certified Expert?

Jako, że mamy do czynienia z testem, nie ma dostępu do Internetu, programu czy nawet słownika egzamin nie jest łatwy. Pytania często są podchwytliwe i dotyczą najprzeróżniejszych dziedzin użycia konkretnego programu. Zdarzają się pytania proste, wręcz banalne ale mamy także sporą pulę pytań, które stają się naprawdę trudne. Zwykle dotyczą one mniej lub niemal niewykorzystywanych narzędzi i palet programu. Jak wielu z nas na co dzień wykonuje sprawdzanie pisowni w programie Adobe Photoshop? Pewno niewielu, zaś pytanie odnośnie konkretnych opcji dotyczących sprawdzania pisowni w Photoshopie dla mnie osobiście jest bardzo trudnym. A takie pytania mogą się nam przytrafić.

Gdzie można zdawać egzamin certyfikacyjny Adobe Certified Expert?

Egzamin zdajemy w jednym z wielu ośrodków certyfikacyjnych Pearson Vue w całym kraju. Na egzamin możemy zapisać się bezpośrednio ze strony Adobe lub też w na stronie Pearson Vue, gdzie wskazujemy wybraną lokalizację. Ze względu na niewielką popularność egzaminów certyfikacyjnych firmy Adobe informacje o egzaminach certyfikacyjnych Adobe często nie są łatwe do odnalezienia. Dlatego najlepiej zrobić to poprzez stronę Pearson Vue.

Gdzie mogę znaleźć przykładowe pytania egzaminy ACE?

Przykładowe pytania egzaminacyjne zajedziemy oczywiście na stronach firmy Adobe. Aby jednak ułatwić Wam samodzielną naukę i odkryć świat testów Adobe, przygotowałem kilka przykładowych testów ACE, które zawierają mojego autorstwa pytania, które naśladują nieco pytania z realnych egzaminów. Warto sprawdzić swe siły zanim przystąpimy do konkretnego testu.

Jak się przygotować do certyfikacji Adobe?

Ze względu na testowy charakter egzaminy, podchwytliwe pytania i bardzo podobne odpowiedzi warto poświęcić nieco czasu by samodzielnie przygotować się do testu. Zwykle sama praktyka to nieco za mało by dobrze zaliczyć egzamin ACE.

Najlepszym źródłem informacji o programie jest Help, gdzie znajdziemy wszystkie wymagane na egzaminie informacje.

Aby ułatwić samodzielną naukę przygotowałem także przykładowe pytania certyfikacyjne dotyczące programu Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator. Warto sprawdzić swe umiejętności!

Zobacz przykładowe pytania egzaminu certyfikacyjnego Adobe Certified Expert (ACE) dla programu Adobe Photoshop CC

Zobacz przykładowe pytania egzaminu certyfikacyjnego Adobe Certified Expert (ACE) dla programu Adobe Illustrator CC

Interesuje Cię więcej?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zadać nurtujące CIę pytania lub po prostu skontaktować się ze mną. Wykorzystaj Facebooka i skontaktuj się ze mną:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam do zadawania pytań na moim Facebooku. Tu możesz zapytać się o każdy detal odnośnie egzaminów i szkoleń. Także tu możesz zobaczyć filmy instruktażowe oraz przykłady prac uczestników zajęć.

Odwiedź mnie na Facebooku >>