Jaki program Adobe wybrać do pracy / nauki?

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop – to program, który doskonale nadaje się do edycji zdjęć, tworzenia obrazów cyfrowych oraz wszelkich fotomontaży.

Jego największym atutem jest możliwość wszechstronnej edycji zdjęć a zatem retuszu, zarządzania kolorem i jasnością, wycinania obiektów z tła i oczywiście tworzenia fotomontaży.

Oczywiście za pomocą Adobe Photoshop możemy tworzyć także reklamy, banery, plakaty czy moodboardy a także wiele innych prac reklamowych i prezentacyjnych. W rękach doświadczonego rysownika program staje się doskonałym narzędziem do malowania cyfrowego. Zaletą użycia Photoshopa w tych działaniach jest możliwość precyzyjnego dopasowania wielkości zaś przede wszystkim kolorystyki wykorzystywanych elementów graficznych.

Adobe Photoshop nie jest jednak narzędziem do wszystkich prac graficznych. Mimo ogromnej popularności nie nadaje się do tworzenia logotypów, piktogramów, wizytówek, broszurek. Do tego typu prac warto wykorzystać inne narzędzia Adobe.

Photoshop to program z grupy narzędzi bitmapowych, rastrowych – czyli pracuje na obrazie złożonym z pikseli. Każda zmiana rozmiaru ma zawsze negatywny wpływ na jakość naszej pracy.

Jeśli chcesz przede wszystkim skupić się na pracy nad zdjęciami, tworzyć fotomontaże, wycinać obiekty z tła – Photohop będzie najlepszym rozwiązaniem.

Adobe InDesign

Adobe InDesign to program, który sprawdza się do tworzenia różnego typu prac przeznaczonych do prezentacji w Internecie i do druku. Za pomocą InDesign tworzymy książki, magazyny, broszury, ulotki, plakaty, reklamy, banery. Doskonale sprawdza się przede wszystkim w pracy nad wielostronicowymi dokumentami, które łączą teksty, zdjęcia, elementy wektorowe w jedną atrakcyjną całość. `Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że wbrew powszechnej opinii InDesign to doskonałe narzędzie do tworzenia także jednostronicowych reklam, banerów, plakatów czy moodboardów. InDesign to nie tylko gazeta czy książka.

W programie InDesign zwykle korzystamy z materiałów przygotowanych wcześniej w innych programach – tekstów (Microsoft Word), zdjęć (Photoshop) i elementów graficznych (Illustrator) układając je w perfekcyjną i atrakcyjną całość. Program posiada proste narzędzia wektorowe, które dają możliwość przygotowania także prosty obiektów graficznych. Nie ma jednak (podobnie, jak Illustrator) dedykowanych narzędzi do pracy ze zdjęciami.

Jeśli chcesz tworzyć reklamy, banerki, grafiki okolicznościowe, broszury, plakaty, książki czy magazyny jest to najlepszy wybór do pracy i nauki.

 

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator to doskonałe narzędzie do pracy nad logotypem, piktogramem, infografiką, etykietą, opakowaniem, plakatem, banerem, reklamą czy nawet niewielką ulotką – broszurką.

W programie Illustrator możemy samodzielnie przygotować wiele elementów graficznych, które wspaniale uatrakcyjnią każdą naszą pracę. Po co kupować stockowe grafiki, skoro można przygotować je samodzielnie. Zaletą tego podejścia jest możliwość precyzyjnego dopasowania elementów graficznych do naszych potrzeb i unikanie oklepanych wzorów znanych z różnych bibliotek i programy Canva.

Illustrator to program z grupy wektorowych. Wszystkie tworzone w nim obiekty bazują na matematycznych formułach i niezależnie od rozmiaru zawsze są ściśle zdefiniowane i precyzyjne. Grafiki tworzone w programie Illustrator to matematyczny zapis kształtów, który niezależnie od rozmiaru wygląda doskonale.

W programie Illustrator możemy oczywiście wykorzystywać zdjęcia. Nie mamy tu jednak żadnych możliwości do ich edycji.

Jeśli chcesz samodzielnie zaprojektować i przygotować ikony, symbole, logotypy, reklamy, plakaty i etykiety i opakowania to doskonały wybór.

Adobe Acrobat

Adobe Acrobat – to chyba najmniej doceniany program firmy Adobe. Acrobat w wersji Pro to edytor plików PDF, który daje nam wiele niezwykłych możliwości. Za pomocą programu możemy zmienić treść czy grafikę pliku PDF. Możemy sprawdzić jego przygotowanie do druku i skorygować dokument, jeśli pojawią się w nim jakieś błędy. Możemy tworzyć elektroniczne formularze, interaktywne dokumenty multimedialne i co ważne dokumenty czytelne dla osób niedowidzących – tzw. Dostępne pliki PDF.

Program daje nam jeszcze wiele innych możliwości a dodatkowe wykorzystanie jeżyka JavaScript otwiera niemal nieograniczone spektrum zastosowań. Warto poznać to niezwykle ciekawe narzędzie zarówno w zakresie graficznym, przygotowania do druku ale także w zastosowaniach biurowych czy eleketornicznych.

1 75a76bd6 47c9 44db 8b1c 270404bc8091 824x512

Podsumowanie

Jak widać zestaw programów Adobe to trzy programy, które dają nam pełne spektrum możliwości graficznych i projektowych. Warto poznać wszystkie tak, by optymalnie wykorzystać swoje pomysły i przelać je na formę elektroniczną lub drukowaną.

Dobrze czujesz się w pracy z programami Adobe?

reklamaillustrator2

Poznaj ze mna Adobe Illustrator

Od wielu lat prowadzę szkolenia Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign a także wiele, wiele innych. Ponad 25 lat szkoleń programów Adobe dało mi wiele doświadczeń i niezbędnej praktyki, pozwoliło też opracować optymalne metody nauczania.

Dziś swą ogromną wiedzę przekazuje Wam w szkoleniu online z serii Poznaj ze mną Adobe Illustrator.

Zobacz teraz: https://szkolenieillustrator.treneradobe.pl

Poznaj ze mną Adobe Illustrator – to ponad 10 godzin materiału wideo, który poprowadzi Cię poprzez niezbędne tajniki Illustratora tak, by z dnia na dzień możliwe stało się osiąganie profesjonalnych rezultatów. Bez nerwów, bez gorączkowego przeszukiwania setek tutoriali, szybko, zrozumiale i na temat!

Wszystko to w jednym, przyjaznym szkoleniu online ze sprawdzonym trenerem – praktykiem.

Zobacz teraz: https://szkolenieillustrator.treneradobe.pl

Wystarczy 18 dni pełnego zaangażowania w kurs Poznaj ze mną Adobe Illustrator a zapewniam Cię, od razu będziesz w stanie przygotować logotypy, banery, ikony, reklamy, plakaty i inne materiały graficzne. Każdy kolejny dzień odkryje nowe możliwości!

Nigdy więcej szukania tutoriali, nigdy więcej błądzenia i marnowania cennego czasu – odkryj wszystko jednym szkoleniu Poznaj ze mną Adobe Illustrator.

Podejmiesz takie wyzwanie?

Sprawdź sam tutaj: https://szkolenieillustrator.treneradobe.pl

W ramach szkolenia Poznaj ze mną Adobe Illustrator otrzymasz:

  • Ponad 10 godzin specjalnie opracowanego materiału wideo dostępnego 24h na dobę
  • Możliwość nauki o dowolnej porze w preferowanym wymiarze czasu
  • Przewodnik krok po kroku, który umożliwi Ci tworzenie fantastycznych grafik w niezwykle prosty sposób
  • Setki skrótów klawiaturowych i technik przyspieszających pracę
  • Profesjonalne wsparcie doświadczonego instruktora Adobe Illustrator
  • Przykłady dodatkowych lekcji i materiałów do samodzielnej nauki.